12 sierpnia, 2022

Weston

Kobieta i jej świat

Bezpieczne opalanie, co zamiast słońca

Chcąc nabrać trochę zdrowej opalenizny po zimie, niekoniecznie musimy wyjeżdżać nad wodę czy korzystać z solarium. Bezpieczniej i zdrowiej będzie zastosować balsam brązujący lub samoopalacz. Jest to rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy na przykład nie mają czasu na wyjazd na łono natury i czerpać z naturalnego słońca. Nie zawsze po prostu mamy sprzyjającą pogodę ku temu. Nie wszyscy też mogą się opalać w tradycyjny sposób ze względów zdrowotnych. Podobnie sprawa wygląda z chodzeniem do solarium-nie każdy może z niego korzystać.

Jeśli dobrze wybierzemy balsam brązujący czy samoopalacz będziemy mogli poszczycić się równie piękną karnacją, jak gdybyśmy zdobyli ją w naturalny sposób. Aby te kosmetyki spełniły swoje zadanie i nie wyrządziły nam mniejszych czy większych szkód, sprawdźmy dokładnie ich skład oraz sposób nakładania ich na ciało. Najlepiej jak będą one wyprodukowane z jak najmniejszej ilości sztucznych składników, które mogłyby nam zaszkodzić. Niech będą jak najbardziej przyjazne dla naszej skóry. Żeby zapobiec ewentualnym smugom jakie mogą pojawić się przy nabywaniu tego typu opalenizny i była ona równomierna na całej powierzchni, należy również odpowiednio przygotować ciało pod balsam brązujący lub samoopalacz. Od tego bowiem zależy też, nie tylko jakość, ale i długość utrzymywania się efektu opalenizny.

Jak upiększyć skórę po zimie

Okres zimowy, to wielkie wyzwanie dla naszej cery. Skóra twarzy jest narażona na działanie złych warunków atmosferycznych. Zanieczyszczone i suche powietrze, silny wiatr i mróz potrafią wyrządzić naszej skórze dużo szkody. Kiedy wreszcie okres zimowy dobiega końca i przychodzi upragniona wiosna, okazuje się, że nasza cera jest w kiepskiej kondycji. Jak wygładzić naszą twarz i sprawić, by odzyskała dawny blask? Przede wszystkim koniecznie zadbajmy o skórę od wewnątrz. Żaden, nawet najlepszy kosmetyk świata nie pomoże, jeśli nie będziemy się zdrowo i mądrze odżywiać. Jeśli szukamy szybkich efektów, warto zastosować tygodniową kurację oczyszczającą.

Codziennie rano należy wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, a na śniadanie koktajl warzywno-owocowy, bez dodatku cukru. Taka kuracja poprawi funkcjonowanie naszej wątroby, oczyści krew i dostarczy nam dużo wartościowych witamin i minerałów. Efekty będą widoczne również na zewnątrz. Nasza skóra stanie się gładsza, promienna, a niedoskonałości znikną. Najlepiej kontynuować kurację przez kolejne dwa tygodnie. Teraz warto zająć się nawilżeniem naszej cery. W domowym zaciszu wykonamy proste maseczki na bazie owoców z awokado i miodu. Wszelkie przebarwienia usuniemy stosując sok z ogórka i cytryny. Dzięki takim zabiegom szybko odzyskamy energię, oraz piękną i gładką skórę.