12 sierpnia, 2022

Weston

Kobieta i jej świat

Trencz

Jak nosić trencz- modne stylizacje

Kto może nosić trencz? Każdy wygląda w nim świetnie. Kupując trencz, wybierz odpowiedni dla siebie styl. Powinien on kończyć się nad kolanem, zwłaszcza jeśli nie jesteś wysoka, i powinien być odpowiednio dopasowany. Zapnij go do końca i zwróć uwagę na szew na ramieniu (powinien kończyć się tam, gdzie kończy się Twoje ramię) oraz na długość rękawa. Jeżeli masz brzuch, nie zawiązuj zbyt ciasno paska lub noś trencz odkryty. Gdzie nosić trencz? Możesz go nosić wszędzie! Świetnie nadaje się do biura, ponieważ jest klasycznym elementem garderoby, ale możesz go nosić na każdą okazję. Jeśli wybierasz się na imprezę, połącz go z bardziej modnymi elementami lub oryginalnymi dodatkami, aby nie wyglądać zbyt konserwatywnie lub nudno.

Z czym nosić trencz?

Klasyczny płaszcz trencz na formalne ubranie. Klasycznym sposobem noszenia trencza na formalne ubrania jest noszenie go na co dzień. Dobrze dopasowany płaszcz w połączeniu z nowoczesnym garniturem zawsze będzie wyglądał dobrze. Jasny płaszcz ładnie kontrastuje z ciemnymi spodniami, a brązowa koszula stanowi doskonałe wykończenie stylizacji. Płaszcz trenczowy z dżinsami i swetrem. Ten swobodny strój z trenczem łączy szare dżinsy z białymi butami i białym swetrem, tworząc swobodny outfit. Prochowiec w kratę to nowy styl, który z pewnością sprawi, że będziesz się wyróżniać. Noszenie prochowca z szortami to pomysł, do którego trzeba się przyzwyczaić. Ale tak naprawdę ma to wiele sensu. Letnie trencze są zarówno lekkie, jak i wodoodporne, co sprawia, że są idealną kurtką. Kluczem do tego stylu jest noszenie go do bardziej eleganckich letnich strojów, a nie do sportowych szortów.

Długi czy krótki trencz – z jakim obuwiem go nosić?

Po pierwsze, istnieją trzy podstawowe długości trenczy. Krótkie trencze: zazwyczaj sięgają nieco ponad biodra. Średnie trencze: zazwyczaj sięgają do kolana lub nieco powyżej kolana. Jest to najbardziej klasyczna długość trenczy. Długie trencze: mają długość poniżej kolana, a najczęściej sięgają do połowy łydki lub nawet dłużej. Nazywa się je także płaszczami maxi. Krótkie trencze zaleca się nosić z wysokimi kozakami do kolan na wysokim obcasie, natomiast należy unikać kozaków do kostek, ponieważ mogą one optycznie skrócić nogi. Długie trencze z płaskimi balerinami wyglądają bardzo romantycznie i świeżo, chociaż buty na niewielkim obcasie również mogą dobrze współgrać z długimi trenczami. Buty na platformie to kolejne alternatywy do noszenia z trenczami.

Dlaczego warto nosić trencz?

Trencz jest wszechstronny. Trencz jest wystarczająco swobodny, aby założyć go na weekendową wyprawę na zakupy i wystarczająco szykowny, aby założyć go na wieczorną kolację w chłodną noc. Można go nosić na całej długości i zapięty, aby chronić się przed warunkami atmosferycznymi, lub przewieszony przez ramię, aby wyeksponować małą czarną pod spodem. Ten sam trencz może sprawić, że różne stroje zyskają zupełnie nowy wygląd. W sobotni wieczór zestaw go z jeansami i szpilkami, a w środę ze swetrem i spódnicą do biura. Zmieniając ubrania i detale, nikt nie zauważy, że to ten sam element garderoby.