12 sierpnia, 2022

Weston

Kobieta i jej świat

Rudy odcień włosów

Rude odcienie włosów – komu pasują najlepiej?

Rudy kolor włosów z każdym kolejnym rokiem, zyskuje na popularności, jednak należy mieć świadomość tego, że jest to jeden z najtrudniejszych, najbardziej wymagających odcieni. Trudność polega na tym, że rudy kolor sprawia problemy w pielęgnacji, poza tym musisz mieć świadomość, że nie każda kobieta odnajduje się w takim ubarwieniu.

Jak dobrać rudy kolor do karnacji?

Musisz wiedzieć, że w opinii wielu mężczyzn kobieta o rudych włosach jest bardzo zmysłowa oraz atrakcyjna, Tobie samej zaś ten kolor da to, że podkreślisz w sposób idealny zieloną bądź niebieską barwę tęczówek. Pamiętać jednak musisz, że rudy kolor niesie za sobą również pewne niepożądane efekty, podkreśli wszelkiego rodzaju zaczerwienienia, rozszerzone naczynka, przebarwienia oraz zmiany trądzikowe. Jeśli dostrzegasz u siebie tego rodzaju niedoskonałości, musisz mieć po pierwsze tego świadomość, zaś po drugie jeśli już zdecydujesz się na rudość to za każdym razem będziesz zmuszona nakładać makijaż tuszujący.
Najlepiej w rudym kolorze włosów wyglądają panie, które mają jasną, mleczną skórę. Nie powinno być to zaskoczeniem z tego względu iż naturalna rudość wiąże się właśnie z taką cerą. Musisz wiedzieć, że rudy nie zawsze oznacza to samo. Warto wiedzieć, że rudy to może być zarówno miedziowy jak też truskawkowy blond, tycjan, czyli intensywny, ciemnorudy z domieszką czerwieni ponadto kasztan, mahoń oraz czerwień.

Kto powinien unikać rudych odcieni włosów?

Powinnaś wiedzieć, że rudy kolor odradza się osobom o ciemnej karnacji, ponadto z problematyczną skórą twarzy, co zostało podkreślone, że rudość podkreśla zaczerwienienia, pękające naczynka, trądzik, przebarwienia oraz nierówny koloryt skóry. W przypadku, kiedy możesz poszczycić się skórą o równomiernym, kolorycie, która dodatkowo jest gładka oraz promienna, wtedy możesz bezsprzecznie uznać, że rudy jest kolorem idealnym dla Ciebie. W przypadku, kiedy masz cerę śniadą, warto zastanowić się nad tym by rudy doskonale skomponował się z ciemniejszą karnacją, w ten sposób idąc tym tokiem rozumowania powinnaś zastanowić się nad odcieniem mahoniowym, kasztanowym, mocnym odcieniem rudości. Wiedz, że taka właśnie można byłoby powiedzieć, że wręcz ogniowa otoczka, idealnie skomponuje się z Twoją oliwkową cerą. Powinnaś przed podjęciem decyzji o odcieniu, porozmawiać ze swoim fryzjerem, który w niezawodny sposób Ci doradzi, po pierwsze gdyż jest specjalistą od włosów, po drugie natomiast, gdyż patrzy z boku i ma niezbędny dystans.

Czy rudy kolor jest tylko dla odważnych kobiet?

Rude włosy ma zaledwie 2% populacji, wiele kobiet marzy o tym, by je mieć, dlatego też decydują się na farbowanie. Należy pamiętać o tym, że nawet jeśli zdecydujesz się na bardziej stonowany odcień rudości to nawet wtedy Twoje włosy przyciągać będą uwagę, znajdziesz się w centrum uwagi. Włosy te pomogą Ci niezawodnie zerwać z dotychczasowym wizerunkiem szarej myszki, jeśli właśnie w ten sposób byłaś dotychczas oceniana. Twoja decyzja o tym, że chcesz mieć rude włosy, może być początkiem Twojej przemiany, ludzie zaczną Ciebie odtąd oceniać jako kobietę pełną energii oraz kreatywną a do tego ekspresyjną, aktywną. Jeśli dotychczas byłaś stonowana, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, zacznij od czegoś stonowanego, pomogą Ci niezawodnie spraye koloryzujące.